Дата и час: 19 Апр 2024, 13:27

Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Главоболие с тоците на е36? 
Автор Съобщение
BMW Шпионин
BMW Шпионин

Мнение Главоболие с тоците на е36?
Здравейте, нов съм във форума. Прочетох доста из интернет, но такъв проблем като моя не намерих. Колата е бмв е36, 316i, 1.6 бензин, 102 коня. Проблема е, че след престои от 2-3 дни, колата не пали. Свалих акумулатора, замерих го - 11.8v на клемите. Заредих го и му измерих пусковия ток - близо 600А, при зададени 640. За акумулатор на 2 години, мисля, че е повече от добре. Слагам го на колата, запали от четвърт. Оставям я и след 2-3 дни същата история - не пали. Меря за утечка - 0.04А, което е нормално. Пак зареждам акумулатора, слагам го, паля, меря зареждането - 13.9v с всичко пуснато. Качвам се и я карам около 30-40 километра с всичко изключено, прибирам се, гася, меря акумулатора на клемите - 11.9v :dontknow: решавам да отида и да го сменя, понеже беше в гаранция, момчето там мери също зареждане, утечка, всичко нормално. Закача товарна вилка със 700А го натовари, след 5 секунди напрежението беше 9v и след разкачане на вилката напрежението започна да се покачва. Както и да е, смени му акумулатора с чисто нов, но проблема се повтори след 2 дена престой. Също съм забелязал, че при минаване през локва, фаровете доста намалят светлината си, също така и чистачките забавят, таблото доста по-слабо започва да свети. Масата, която прехвърля от купето към двигателя е проверена, почистена и стегната. Някой има ли идея къде да търся проблема ?

21 Ное 2022, 16:39
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Мнение Re: Главоболие с тоците на е36?
Може да няма много връзка с твоя случай колега, но при мен имаше подобен проблем. Щом оставя колата да стои 1-2 дена без да я запаля акумулатора падаше. На моменти имаше утечка. Мисля, че се оказаха кабелите на капака на багажника. Имаше няколко скъсани а останалите бяха с нацепена изолация. Там им е слабо място на Е36-ците така че може да погледнеш за всеки случай какво е положението.

19 Яну 2023, 17:32
Профил
Модератор
Аватар

Мнение Re: Главоболие с тоците на е36?
Намалянето на фаровете, забавянето на чистачките говори за проблем със зареждането от генератора. Да не забравяме, че към генератора и стартера вървят два силови кабела от акумулатора. Тоест, стартера за момента го изключваме, защото там го управлява електромагнит. Но, в генератора има блок за управление на напрежението, изправителен блок също. Та, по тази логика, огледай генератора. Тези мотори са достъпни за ремонти. Следващия път, кигато решиш да оставиш колата за два дни, развий плюсовия-дебелия кабел на генератора и го изолирай и след два дни измери отново акумулатора.
Друго, за което се сещам е, колата има ли аларма, независимо каква , фабрична или допълнителна?

Изображение

18 Юни 2023, 15:42
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 3 мнения ]