Дата и час: 16 Окт 2019, 06:15

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Старт стоп система 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Мнение Старт стоп система
Здравейте колеги, моля за съвет . Автоматичната старт стоп система от 2 дни не работи. Или с други думи, на светофарите колата се изключваше, пестеше гориво и палеше, когато натисна педал, а сега работи постоянно и не се изключва. Не съм забравила копчето за изключване натиснато -проверих. Какво може да е това чудо, снегът и студеното време дали имат нещо общо ??? ( автомобилът е 116 I ). Моля за по-компетентно мнение .

p.s. съжалявам ако отново, не съм пуснала темата на правилното място :oops3:

06 Дек 2012, 01:23
Профил
Модератор
Аватар

Мнение Re: Старт стоп система
Можеш да започнеш с елементарните неща - примерно да провериш бушоните. Иначе най-добре е да отидеш да ти направят една хубава диагностика. Ние тук само можем да гадаем.

06 Дек 2012, 09:25
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Linka Adrenalinka написа:
... от 2 дни не работи..... снегът и студеното време дали имат нещо общо ??? ...

Ами то от 2 дни е студено- колко му е студът и снегът да имат общо... Провери си бушоните за начало- поне е лесно и няма какво да се случи. Но преди да ходиш на диагностика не е лошо да се отбиеш до някой от дилърите на БМВ и да поискаш разяснение кога старт-стоп системата НЕ работи- винаги има заложени условия при които системата умишлено не се задейства и мотора няма да угасне.

Карал съм 2-3 дни кола със старт-стоп (посред лято) и като съм напънал климатика да охлажда яко на светофара колата или НЕ угасваше, или угасваше за кратко и после сама стартираше пак (аз все още вися на червено)- тоест със сигурност имат зададени параметри тея коли при които просто системата не сработва умишлено, а не заради повреда.
За мен е нормално колата да НЕ угасва примерно ако е скоро запалена, работят фаровете, чистачките, парното, отоплението на огледалата и задното стъкло- всичко изброено е сериозен консуматор на ток + самото стартиране на мотора черпи доста и ако електрониката реши, че има риск да се разреди много акумулатора разбира се, че няма да се задейства старт-стопа. Икономията на гориво е хубава екстра, ама първо трябва да може да се движи тая кола, пък икономията е после.

Изображение

06 Дек 2012, 09:52
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Ами то от 2 дни е студено- колко му е студът и снегът да имат общо...

При кой дилър да отида - в София ? Сама мога ли да ги проверя тези бушони?
Другата седмица отивам на сервиз ако това нещо не проработи! Дано да не е нещо сложно, защото ми писна (или някоя лампа светва или сега пък това чудо).

Благодаря за съдействието :D .

06 Дек 2012, 16:39
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Здравейте,

Днес имаше приятна изненада :), старт стоп системата ПРОРАБОТИ сама :D, следователно големият студ е бил проблем. Добре, че не останах да чакам в сервиза за диагностика :cool: (имаше доста хора преди мен).

18 Дек 2012, 17:20
Профил
Модератор
Аватар

Когато колата не е стигнала параметри като температура на двигателя или температура в купето и е необходимо двигателя да работи ситемата не гаси двигателя за да може да достигне желаното.Дори и в големите жеги ако климтроника не е достигнал зададена температура пак няма да работи старт стоп системата.

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

18 Дек 2012, 17:25
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]