Дата и час: 16 Окт 2019, 07:26

Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Въпроси за единичка 
Автор Съобщение
BMW Шпионин
BMW Шпионин

Мнение Въпроси за единичка
Здравейте,
нов съм в BMW религията и съм се насочил да си купя BMW 116 или 118, като задължително искам да е бензин. Нялколкото въпрса, които ще задам са:

Колко струва обслужването на масла филтри и на колко километра се извършва в оторизиран сервиз на BMW?
Какви са често срещаните проблеми и за какво трябва да съм внимателен при покупка 2ра ръка?

Извинявам се за глупавите въпроси,които задавам и ще задам, но както казах съм нов във BMW средите

Благодаря предварително

25 Юни 2012, 09:19
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Мнение Re: Въпроси за единичка
Колко струва обслужването- идея нямам... Но колкото и да струва изобщо НЕ ти трябва да стъпваш при дилърите на БМВ за тея неща- има много места от които да си вземеш масла, ремъци и филтри на по-добри цени от тези дето дилъра ще ти обяви... И говорим за читави части, не за няк'ви боклуци...

Какво да гледаш като купуваш е относително- единственото което НЕ гледаш е километрите... И без друго тея на таблото и реалните нямат нищо общо в 98% от случаите... Гледаш разбира се за удари и видими проблеми като при всяка една кола и я водиш в сервиз да я прегледат и закачат на диагностика... Задължително проверяваш дали всяка една екстра в колата работи- бъкани са с електроника и едно не работещо ел. стъкло може да ти струва 20лв. за ремонт, но може и 200+лв. да струва... Тая кола не е Опел от 90-та година дето всичко е просто и привидно дребни проблеми могат да ти струват грозни суми...

ПС: 116 аз не бих приближил... Е, ако е подарък ще я взема... Има едно просто правило- никога не се купува кола с най-малкият мотор за модела... Че не върви е ясно, но поради малкото коне не е и икономична... Има много примери в които следващият по размер мотор за модела хем върви повече, хем гори същото количество бензин...

Изображение

25 Юни 2012, 09:31
Профил
BMW Шпионин
BMW Шпионин

Благодаря за скорошния отговор :YES: Това за километрите мисля, че при закарването на диагностика би трябвало да си каже. При покупката, разбира се ще я закарам да и проверят всичко в оторизиран сервиз, за да не направя грешна инвестиция. При закачането компютъра би трябвало да си каже от километрите до евентуален проблем с някоя електроника нали?

http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details - това е едната, на която съм се спрял
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... f1=details - това е другата

25 Юни 2012, 09:54
Профил
BMW Пристрастен
BMW Пристрастен
Аватар

Втората обява явно вече не е активна.., линка не ми отваря.. :dontknow:

http://www.bgbmw.com/viewtopic.php?f=52&t=788&p=9629#p9629

26 Юни 2012, 01:03
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по