Дата и час: 22 Апр 2019, 09:57

Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Загуба на мощност 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение Загуба на мощност
Здравейте , колеги. Въникна ми проблем с колицата Е34 525ТДС комби 93г. Както си карах по магистралата със 140км/ч на темпомат и изведнъж ми падна мощността и педала на газта престана да реагира лампата на умната дюза ( знам че не свети само за нея ) светна после угасна и така. Пуснах по инерция и освободих от скорост, на двиг.оборотите паднаха до 750 и закова с постоянни непромрнливи обороти на празен ход. После спрях и се почна одисеята. Накратко не иска да запали мъчи се и а-а да запали и се откаже неще. Един път запалих и работеше неравномерно като подавам газ ама само до 1200оборота иначе като пусна педала перфектни 750 държи без колебания. В следващия ден и половина съм сменил горивен, въздушен филтър, изваадих датчик колянов вал ( преди месец и половина имах проблем с него и се оказа недобър контакт в буксата му и пак светна въпросната лампа , та изчистих и се оправи )изчистих го даже на някоко пъти го пъхах пак и изкара малко стружки ( нормалкно е ). Замерих от буксата при компа съпротивлението на въпросния датчик ( в норма , както и го измерих изваден еднакви данни ), замерих съпротивление умна дюза ( в норма , сменяна е с читава преди 4-5 месеца ). Оставих да се заредиакумулатора и след това ме дръпнаха , запалих малко трудно и същата работа , но след около30-на сек. изведнъж се оправи и започна да се форсира на както си трябва като и подавам газ . Поразкарах я 5 минути след което я загасих и като опитах отноео да запали пак започна да работи като преди с проблем. Е те това е ако на някой му се е случвало да сподели ще съм много благодарен . Благодаря.

12 Окт 2010, 21:00
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение Re: Загуба на мощност
Благодаря за мненията. :YES:

18 Окт 2010, 21:56
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

На диагностика показа ли нещо?
иначе горивопровод,цедка в резервоара,калпава нафта,замърсени елементи в гнп....и т.н.

20 Ное 2010, 16:41
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Да довърша темата . Проблема се оказа в клапана за горивото намираш се на самото ГНП изгорял гадината . Нямам идея как се получи , но и с изгорял клапан явно е дърпала ( то само да засмуче и после се процежда покрай шибъра ) гориво макар и невероятно . Оттук и обяснението че не можеше да вдигне високи обороти поради малкото количество нафта . Супер елементарно и глупаво , но ме вкара в такъв филм и то поради две логични причини . Първата е че още като стана аварията замерих веднага подава ли се 12V на самия клапан и резултата беше положителен . Втората е ,че все пак колата припалваше даже съм се прибрал от София до Пловдив с максимална скорост 65-70км.ч и в два сервиза не можаха да се преборят с проблема поради същите причини докато един ден не ми хрумна все пак да проверя напълно тоя клапан и проблема лъсна. Надявам се с това да съм бил поне малко полезен с идеята да не се пренебрегват дребните детайли и да се проверява всичко ( ако се наложи) методично и без пропуски. Успех на всички .

21 Апр 2012, 22:48
Профил
Модератор
Аватар

Евала, че си се оправил :)

21 Апр 2012, 23:33
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Интересно как е палила въобще....сигурно котвата на клапана се е движила трудно.
п.п само за протокола :Влади бобината на клапана изгоряла ли беше?
Супер ,че си решил тая дилема.

Цитат:
Надявам се с това да съм бил поне малко полезен с идеята да не се пренебрегват дребните детайли и да се проверява всичко ( ако се наложи) методично и без пропуски. Успех на всички .

:YES:

22 Апр 2012, 09:08
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Ами точно щото палеше макар от 50 пъти веднъж ме заблуди и не проверих клапана в началото само знаех че е захранване с 12V. Изгоряла беше бубината и мойто обяснение беше че по някаква причина все пак понякога след много въртене се е процеждала нафтица да запали и после е стигала да захранва мъничко, държеше стабилност обороти празен ход, покрай котвата е минавала нафта макар че имал пружина да я натискам. Как не знам то и затова беше пълна лудница . Живи и здрави.

24 Апр 2012, 23:41
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 7 мнения ]