Дата и час: 24 Апр 2019, 00:30

Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Синя зона 
Автор Съобщение
Администратор
Аватар

Мнение Синя зона
Може да видите каква е съществуващата и новоприета синя зона за София ТУК.

18 Юни 2009, 08:34
Профил WWW
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Мнение 
тези хора са полудяли,вече няма къде да се спира в центъра.добре че вече неработя в него,като знам преди какви тегели съм правил да паркирам а сега голям сечко,само с пара.

18 Юни 2009, 20:31
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Мнение Re: Синя зона
Транспортна комисия към Столичния общински съвет обмисля да има лятно и зимно работно време за „синята зона“ и „зелената зона“ за платено паркиране в София.
Новите цени и правила ще бъдат приети в четвъртък. Промяната е част от новата концепция за организацията на движението в града.
„Синята зона“ обхваща идеалния център и ще работи до 20ч. през лятото и до 18:30ч. през зимата. Това се отнася и за „зелената зона“, която обхваща т. нар. широк център. В момента „синята зона“ е до 18:30ч. през цялата година. Местата в режим „служебен абонамент“ се обмисля да бъдат денонощни. Ако това стане цената им ще се увеличи с 30% и от 400лв. ще стигне до 750лв.
Новите цени за паркиране в центъра също са ясни и трябва да бъдат одобрени в четвъртък. Тарифата в „синя зона“ ще е 2лв. на час, а в „зелена зона“ – 1лв. на час. Само автомобилите, които пречат на движението ще бъдат вдигани с паяк, като услугата си остава 30лв. От „Паркинги и гаражи“ ще репатрират коли, на които има поставена „скоба“ в края на работното време на зоните. Цената на тази услуга ще е 30лв., а не както до сега 10лв.

КАРТА на действащата зона за кратковременно платено паркиране "СИНЯ ЗОНА"

Изображение

05 Мар 2012, 22:26
Профил WWW
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Аз одобрявам, ама защото си имаме паркинг на блока затворен. Искам по-малко коли в центъра, даже искам ако може и тАкси някакви да сложат за влизане в центъра. Омръзна ми всеки да се бута и да ми спират и да ми запушват вратата на гаража :NO:

05 Мар 2012, 22:35
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

outworld написа:
Аз одобрявам, ама защото си имаме паркинг на блока затворен. Искам по-малко коли в центъра, даже искам ако може и тАкси някакви да сложат за влизане в центъра. Омръзна ми всеки да се бута и да ми спират и да ми запушват вратата на гаража :NO:

Ми ела в Овча Купел :muhaha7:

Няма да имаш гараж,далече от центъра, даже МНОГО и нЕма кой да те запушва, друго е вече дали ще си намериш колата сутринта, ма закво ти е...само разходи :muhaha:

Аз искам да питам тея малоумниците с паяците са последно законни ли са :dontknow:

Много като тебе вече плакаха ...

Ако ти не беше дошъл при мен, аз щях да дойда при теб!
- Защо?
- Поради самата причина!

05 Мар 2012, 23:08
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

В Овча купел, не купувам :laughing7: Имам приятели от там и всички хранят много квартала, а и тоя квартал остава без никакъв транспорт към центъра освен 2-3 рейса. Даже няма и план за метро :dontknow:

А паяците законни или не, като те дигнат си цакаш и така....

06 Мар 2012, 11:24
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

outworld написа:
В Овча купел, не купувам :laughing7: Имам приятели от там и всички хранят много квартала, а и тоя квартал остава без никакъв транспорт към центъра освен 2-3 рейса. Даже няма и план за метро :dontknow:

А паяците законни или не, като те дигнат си цакаш и така....

Ше има метро бре...към 2014та :laughing4:

- Защо?
- Поради самата причина!

06 Мар 2012, 12:16
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Ronka написа:
Ше има метро бре...към 2014та :laughing4:

Всъщност съм в грешка, има някакъв план за метро, говори се за 2020 година :muhaha7: :muhaha7: :muhaha7:
Питах приятел от квартала и той това ми каза :NO:

ПП сори, че оаках темата :oops3: трий на воля

06 Мар 2012, 19:05
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Новите цени и правила за паркирането в центъра на София бяха приети окончателно днес от Столичния общински съвет (СОС). Те ще влязат в сила от септември тази година, с малки изключения.

Сегашната синя зона ще бъде разделена на синя и зелена. Първата по-скъпа зона ще обхваща карето между булевардите „Ал. Дондуков“, „Васил Левски“, „Ген. Скобелев“ и „Христо Ботев“. Там ще се плащат 2 лв. за час престой. Зелената зона ще е в ринг около синята и ще е между булевардите „Евлоги и Христо Георгиеви“, „Данаил Николаев“, „Опълченска“, „Ген Столетов“ и „Пенчо Славейков“. В зелената зона паркирането ще струва 1 лв. за час.

Общинарите решиха работното време на двете зони да е от 8 ч. до 19 ч. (сега е от 8.30 ч. до 18.30 ч.) Първото предложение беше да се плаща за паркиране от 8 ч. до 20 ч., а после имаше предложение за работно време до 19.30 ч. В събота ще се плаща от 8 до 14 ч., но само в синя зона.

Последно паяци все пак ще вдигат колите от синя зона, ако не са си платили, но само вечер след 19 ч. Те ще прибират автомобилите със скоби. Първоначално имаше идея паяците да не влизат в зоната, а да се налагат по-високи глоби за премахване на скобите. Цената за махане на скоба се увеличава от 10 лв. на 30 лв. Освен това за всеки час, в който гумата е била блокирана, ще се плащат 2 лв. за синя зона и 1 лв. за зелена. Репатрирането с паяк също поскъпва от 30 на 60 лв.

Безумие е 20 паяка да обикалят центъра на града от 19 ч. до 20 ч. и да блокират още повече натовареното движение в този час, коментира общинският съветник Атанас Свиленов (БСП).

За живеещите в центъра ще има годишен абонамент за една кола от 150 лв. за синя зона и 100 лв. за зелената зона. За втора кола на едно семейство цената ще е три пъти по-висока – 450 лв. и 300 лв., реши общинският съвет. Вили Лилков от ДСБ, който живее в центъра, предложи да няма различни цени за първа и втора кола, но това не беше прието.

Възможността за абонамент за втори автомобил не е услуга, идеята е чрез цената да ги откажем, обясни шефът на общинската транспортна комисия Радослав Тошев. По думите му имало идея въобще да няма опция за втори автомобил.

Лилков предложи още да бъде премахната възможността за служебен абонамент за автомобилите на офисите и банките в двете зони за платено паркиране, но това не получи одобрението на мнозинството. Цената на служебния абонамент се вдига от сегашните 375 лв. на месец за кола на 450 лв. за зелена зона и 650 лв. за синята зона.

Източник:offnews.bg

Изображение

08 Мар 2012, 22:03
Профил WWW
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Знам, че е нахално от моя страна, но аз съм доволен :D

08 Мар 2012, 23:04
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Тея не са нормални :NO:

- Защо?
- Поради самата причина!

09 Мар 2012, 09:37
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Столична Община въвежда нови правила и зони за паркиране. Те влизат в сила от 01.09.2012 г.

Защо се въвеждат новите правила за паркиране

За да бъде центърът на столицата:

по-подреден;
по-чист;
по-лесен за придвижване;
с 25% по-малко автомобили.

Къде се намират зоните за паркиране

http://www.sofiatraffic.bg/media/uploads/parking/parking_zones_blue_green.jpg

„СИНЯ ЗОНА":

Пространството оградено от булевардите: "Христо Ботев", бул. "Тодор Александров", бул. "Княз Ал. Дондуков", бул. "Васил Левски", бул. "Ген. М. Д. Скобелев";

По граничните булеварди, посочващи обхвата на зоната, действа режим на почасово платено паркиране “СИНЯ ЗОНА“.

"ЗЕЛЕНА ЗОНА":

Пространството оградено от булевардите: бул. "Княгиня Мария Луиза", ул. "Белоградчик", ул. "Веслец", ул. "Клокотница", ул. "Будапеща", ул. "Козлодуй", ул. "Константин Стоилов", бул. "Ген. Данаил Николаев", ул. "Проф. Милко Бичев", бул. "Евлоги и Христо Георгиеви", бул. "Пенчо Славейков", бул. "България", бул. "Академик Иван Е. Гешов", ул. "Хан Пресиян", ул. "Здраве", бул. "Пенчо Славейков", бул. "Ген. Едуард И. Тотлебен", бул. "Ген. Михаил Д. Скобелев", ул. "Опълченска";

По граничните булеварди, посочващи обхвата на зоната, действа режим на почасово платено паркиране "ЗЕЛЕНА ЗОНА".

Kак паркираме в Синя зона

Максимално време за паркиране до 2 часа
Цена - 2 лева на час
Изпращане SMS на телефон 1302
Валидна е:
в работни дни от 08.00 до 19.00 часа
в събота от 08.00 до 14.00 часа

Kак паркираме в Зелена зона

Максимално време за паркиране до 4 часа
Цена - 1 лев на час
Изпращане SMS на телефон 1303
Валидна е:
в работни дни от 08.00 до 19.00 часа.

Как плащаме за паркирането
По някои от следните начини:

С талон, закупен от контрольор, от кабини на ЦГМ за продажба на талони, от търговски обекти
Със SMS на кратък номер 1302 за Синя зона
Със SMS на кратък номер 1303 за Зелена зона
Със служебен абонамент
С винетен стикер - за ППС на собственици на жилищни имоти в обхвата на зоните за платено паркиране
С карта за преференциално паркиране – за хората с увреждания.

Как паркират живеещите в районите на зоните за почасово платено паркиране

Срещу еднократно платена такса
Важи за живеещите по постоянен адрес на улици, булеварди или площади с въведен режим на почасово платено паркиране.
Важи за автомобилите, регистрирани на адреса, съвпадащи с адреса на имота.

Как живеещите в районите на зоните доказват правото си да паркират в центъра
С винетен стикер, за Синя или Зелена зона, залепен на предното стъкло на автомобила.

Как живеещите в районите на зоните могат да получат винетен стикер
Необходими документи:

Лична карта
Регистрационния талон на автомобила за удостоверяване на собствеността на превозното средство и съвпадение на адреса на регистрация на автомобила с адреса на имота
Заявление по образец (може да го откриете в в офисите на Център за градска мобилност на ул. „Будапеща” 17 и на пл. “Възраждане” 1 и изтеглете заявление по образец във формат MS Word или във формат PDF
Документ за платен данък на автомобила;
Документ, удостоверяващ платена гражданска отговорност на автомобила;
Документ удостоверяващ собствеността на лицето върху имота, попадащ в границите на зоните за почасово платено паркиране;
Документ за платен данък на жилищния имот;
Документ съдържащ уникален партиден /клиентски/ номер на един от основните битови доставчици /електроснабдяване, водоснабдяване, газоснабдяване или топлоснабдяване/

Съветваме ви да не чакате последния срок. От 01.08.2012г. може да подавате документи за винетен стикер в офисите на Център за градска мобилност на ул. „Будапеща” 17 и на пл. “Възраждане” 1.
Издаването на винетните стикери става в срок до 5 работни дни, след подаване на документите.

Къде паркирам с винетния стикер

На паркомясто в улиците, намиращи се в границите на конкретната подзона в съответната зона за почасово платено паркиране. Виж картата:
изтегли в голям размер във формат PDF или формат JPG

Цени на винетния стикер*

Стойността на едногодишен винетен стикер:
100 лв. Зелена зона;
150 лв. Синя зона.
Стойността на стикер за един месец:
10 лв. Зелена зона;
15 лв. Синя зона.

Сумата се плаща еднократно авансово.

* Посочените цени са за паркиране по постоянен адрес в зоните за платено паркиране за първи автомобил на жилище. За следващи автомобили на едно жилище цената е по-висока.

Как паркират хора с увреждания
На територията на Столична община в зоните за платено почасово паркиране са осигурени определен брой фиксирани места за паркиране на автомобили, превозващи хора с увреждания.

Променя се и редът на преференциалното паркиране на автомобили, превозващи хора с увреждания в Синя и Зелена зона. Преди всяко паркиране трябва да се снабдите със специален талон от стационарен пункт/кабина или от контрольор. Виж на http://www.sofiatraffic.bg

Как паркират електромобилите
На територията на Столична община електромобилите паркират безплатно, като правото им за това се установява с надлежно издаден стикер. За допълнителна информация: 0700 13 233

Източник: http://www.sofiatraffic.bg

Изображение

01 Авг 2012, 11:24
Профил WWW
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 12 мнения ]