Дата и час: 25 Фев 2020, 21:06

Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Проблем,гасне в движение 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Мнение Проблем,гасне в движение
Здравейте колеги взех решение да попиша малко тук да се посмеете й вие.Значи проблема ми е както карам в движение колата гасне.Прави го когато си пойска и то с ниска скорост само.Ходих на няколко елкона й ми казаха 5 различни неща главните бяха помпата ти е прецакана.Попитах ти как разбра като не ти вади грешка гадател ли си или как или защото да ти дам 1000лв за помпа й за майсторлък.Отидох в друг сервиз там ми обесниха друго като цяло обиколих цяла Варна уж "вървежните" сервизи с история и най най добрите :) всеки различно говори като цяло някой ако йма време и желание да попише малко какви може да са вариантите.Колата гасне с ниска скорост когато си пойска го прави спирам давам на паркинг въртя ключа и пали на момента обесняват ми че имало няколко неща от който може да е искам да чуя и вашите мнение.Колата е 730д 2000година благодаря предварително за отделеното време :)

18 Май 2012, 10:35
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Мнение Re: Проблем,гасне в движение
Мотор гасне като няма въздух, гориво или ток... Ти си печка- тока отпада... Щом гасне в ниските обороти въздух имаш- значи не стига горивото... Сега- дали помпата е проблем и не подава достатъчно или на моменти влиза повече въздух е въпрос на проверка...

1: Провери си всички маркучи имащи общо с въздуха- някой може да е спукан... Лошото е, че играчката е голяма, но поне е най-евтиния вариант за проблем...
2: Виж дали някъде дали могат да ти замерят дебита и налягането което прави помпата в различните режими...
3: Винаги може и някоя дюза да се ебава...

ПС: Мразя печки и не съм компетентен, ама горното е най-проста логика... Майстора разбира се ще ти каже помпа- къде му е кирията да ти почисти дюзите или да смени някой маркуч...

Изображение

18 Май 2012, 11:11
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Не е дюза,другото което разбрах е че в резервоара имало нещо неразбрах точно какво само бмв-тата го имали и ако засмучело боклуци правило така имало някво филтърче на него,и мен ме самнява че е нещо такова или маркуч някаде филтъра нее щото го сменях преди месец или нещо някаде се е запушило с боклук от гадната ни нафта нещо такова но помпата ако е тя колата съвсем друго фасони ще прави според мен.Дюза абсурд няква дребна кирия е обаче искат да ми вземат пари за всичко а хабер си нямат от каде е проблема.....

18 Май 2012, 11:16
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

На 12г. кола и поне половин милион км. няма нещо което да определиш като "Абсурд" освен ако не си го ремонтирал скоро ;)
Помпата в резервоара 100% има няк'ъв вид цедка за да не засмуче боклуци- с нашата нафта може да е задръстена и при ниски обороти да не достига горивото... В общи линии почвай да мислиш логично и после 1 по 1 отмятай нещата започвайки от най-лесното- помпата в резервоара можеш и сам да свалиш, тръби и маркучи също... В един момент или ще откриеш проблема, или ще ти свършат възможностите и идеите- поне ще си изключил някои неща и вариантите ще са по-малко...

ПС: Водил ли си я на диагностика- обикновено си изпяват повечето проблеми тея коли...

Изображение

18 Май 2012, 12:05
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Водих я изкара 2дублиращи грешки за помпа 1грешка за неразпознаване на ключ и маслото не сам занулил като сменях.Реално или е тая цедка в резервоара или е една от помпите обаче ми писна да ми обесняват че тва неможело онова неможело при положение че всичките гадаят само а уж те трябва на мен да обеснят не аз на тях.Това за ключа може от нея да гасне не след като изтрих грешките гаснеше пак а после като я закачих в Бош сервиза нищо не изкара освен няква свещ за подгряване но сега е топло и няма общо това и хахахаха интересното е че навсякаде си вадят квито си искат грешки но нищо свързано с проблема и се изнервям всеки гледа да ми вземе парите ....

18 Май 2012, 12:20
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Правилно си се ориентирал към цедката в резервоара,другото е горивният филтър.
Почни от филтъра....преди време както си карах на директна и почти на всяко спиране на светофар колата гаснеше,а ако я държах в обороти не гаснеше.Смених филтъра и до там.Не знам къде е логиката но според мен някакви течности в резервоара различни от гориво си минават през цедката ,но задръстват филтъра.

18 Май 2012, 15:53
Профил
Модератор
Аватар

Spoof написа:
Водих я изкара 2дублиращи грешки за помпа 1грешка за неразпознаване на ключ и маслото не сам занулил като сменях. ....

И какви точно грешки дава?Колата трябва да има електрическа помпа за горивото,която при е38 може и да е външна по тръбопроводите.

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

19 Май 2012, 15:41
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

ptalev написа:
...която при е38 може и да е външна по тръбопроводите.

Може, ама надали е външна- сети се кога печката ще запали с външна помпа при -15 градуса зимата :evil6: А и не помня свестен автомобил да е с външна помпа като кенефа...

Изображение

19 Май 2012, 17:44
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Fuel pomp tank sensor 2 нещо такова и другото fuel pomp (without pomp) ей такива объркващи и те майсторите като незнаят аз ли да знам,и да ти кажа един "кенеф" като моя 730бензин ще го дръпне както си иска тъй като незнам дали знаеш дизела има съвсем друг старт обороти и на нагорнище може да пробваме твоя и моя кенеф да ти се посмея малко :) и или пишете по темата или няма смисъл от злобарщини и глупости разни.

19 Май 2012, 18:38
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Spoof написа:
Fuel pomp tank sensor 2 нещо такова и другото fuel pomp (without pomp) ей такива объркващи и те майсторите като незнаят аз ли да знам,и да ти кажа един "кенеф" като моя 730бензин ще го дръпне както си иска тъй като незнам дали знаеш дизела има съвсем друг старт обороти и на нагорнище може да пробваме твоя и моя кенеф да ти се посмея малко :) и или пишете по темата или няма смисъл от злобарщини и глупости разни.

колега кенефи са всичките коли,стига да го разбираш как си трябва....
после източи си всичката нафта от резервоара,смени си филтъра и напиши ''благодаря ви момчета''!!!
После мога да ти докарам един тдс ,дето да те накара да си омоташ чикиите с това 30д,само не го приемай лично...за 3.о и няма да говорим,щот ще ти трябват много бинокали....
все пак всички тук караме бмв-та и знаем горе долу за възможностите на различните модификации.
поздрави и успех на следващата диагностика,която е на цената на тоя филтър :smilesmoky:

19 Май 2012, 19:58
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Spoof написа:
...и или пишете по темата или няма смисъл от злобарщини и глупости разни.

Давай го по-спокойно... Пишем си баш по темата- само уточнявах, че шанса да имаш външна помпа за горивото е никакъв...

ivan_82bg написа:
....все пак всички тук караме бмв-та ...

Тъй си мислиш ти- аз съм с кенеф, олимпиада, кочина и к'вото още определение измислиш за Ауди :muhaha:

ПС: Сложете поле "Кара:" под аватара- сега трябва да обяснявам, че "кенеф" се отнася за моето Ауди, а не за колите на хората :evil6:

Изображение

19 Май 2012, 20:12
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Филтъра горивния го смених преди месец,по горе бях попитал вярно ли е това че бмв-тата имали нещо като цедка вътре в резервоара ли не знам и аз каде дето само бмв го имали никоя друга кола.Бяха ми споменали че на една 3-ка са виждали разглобено кое точно е и там няква "шитня" имала нещо като филтър струвало 3-4лв ли някви такива глупости й тъй като не сам наясно попитах тук.Профилактиките не ги плащам тъй като немогат да ми обеснят от какво е проблема само малоумен би платил на "елкон" който реално не знае какво да ти обесни или някой шматка а аз не сам нито едното от двете неща.Който знае какво точно е да ми напише да знам да отида на майстор да му кажа това и това направи лайнар и спри да се чудиш и да приключа темата.А за тдс-а ти да ти кажа стоково и 3.0и и тдс -и много сам дърпал.Бензиновото беше на пътя за Провадия и след 210 на един байр го минах интересно.Както й да е,ако някой може точно и ясно да ми каже "колега точно това и това се маха това трябва да смениш и кажи на майстора за това и това да гледа и да внимава" да напише защото и аз гадаех и мислех това с нафтата но реално може да е савсем друго.

П.С. На момчето с аудито се извинявам,не знаех за кое става на въпрос :) а на тебе мога да кажа че дядо ми има от коя година волга спечели я навремето с борба не ми се обеснява й да ти кажа и до ден днешен се сърди ако му кажат че му е кенеф колата.Трябва да уважава човек това което е постигнал това което има и никога да не бъде алчен все за още и още защото реално винаги ще има по хубава кола по нова и по тарикатска от твоята,и не се ли задоволиш някога ще си поредния тъп комплексар който освен завист и тъпа злоба друго няма да осети през живота си.Сега предполагам ще се изпишат 56135153 коментара "ти къф си да говориш и кой ти дава право да прецениш кой съм аз" но всички знаем че човек който никога нее доволен от нищо е човек който е бъкан с комплекси и каквото и да има все ще бъде кенеф защото комшията има по яка от твойта но й НАЙ-НОВАТА да си купиш след 6месеца максимум година ПАК ЩЕ СИ НЕЩАСТЕН което значи "БЪДИ РЕАЛИСТ,УВАЖАВАЙ СИ ТРУДА Й НЕЩАТА ЗА ДА ТЕ УВАЖАВАТ И ХОРАТА" а кенефа й до ден днешен те вози й ако можеше да говори кой знае какво би казал за теб :) (без лоши чувства просто не винаги можеш да си прав)

19 Май 2012, 21:52
Профил
Модератор
Аватар

mstef написа:
Давай го по-спокойно... Пишем си баш по темата- само уточнявах, че шанса да имаш външна помпа за горивото е никакъв...

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=16&fg=15
А според теб номер 9 от линка който съм дал какво ли е?

И колега ако може да кажеш кодовете на грешките може би ще е от полза,така само гадаем.С каква диагностика четохте колата?

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

19 Май 2012, 22:50
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

А другото което забравих да кажа е че като зареждам на бензиностанция пистолетите постоянно изпускат все едно ми е пълен резервоара а той не е.Одушник ли кво се казва ми се бил напълнил с боклуци и незнам си кво.Може ли и в смисъл има ли нещо общо по тръбите нещо да е станало и това да има нещо общо също с проблема.А иначе на грешката ясно си спомням нещо (fuel pomp tank) беше и (sensor 2) пишеше а другата грешка беше пак fuel pomp но в скоби пишеше (without pomp) и хахаха гледам го тоя и викам е как така ве и аз се обърках вече а той ми обесни че били дублиращи се грешки а пише 2различни работи и смехът е пълен :))))))

19 Май 2012, 23:36
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

ptalev написа:
http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=16&fg=15
А според теб номер 9 от линка който съм дал какво ли е?

И колега ако може да кажеш кодовете на грешките може би ще е от полза,така само гадаем.С каква диагностика четохте колата?

А сега де- тая кола колко помпи за нафта има :dontknow: Гледайки тук: http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/00/10/07 помпата си е в резервоара както му е реда, отдолу по тръбите 100% има филтър, ама няма начин в реалоем филтъра да е написан помпа :wonder: Пък и тея 363$ цена в каталога хич не пасват на прост филтър...

EDIT: Мдааа, има си и външна помпа- трябва да е гадно... Че и струва няк'ви "скромни" 100€ :BangHead: Егати сложните печки- помпа в резервоара, още 1 по тръбите и после трябва да има още една за високото налягане в рейла, да се чудиш от къде идват грижите...

Изображение

20 Май 2012, 07:39
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 26 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща