Дата и час: 01 Окт 2020, 06:14

Отговори на тема  [ 2 мнения ] 
ГАСНЕЩО БМВ Е60 530i, 231к.с 
Автор Съобщение
BMW Шпионин
BMW Шпионин

Мнение ГАСНЕЩО БМВ Е60 530i, 231к.с
Здравейте момчета! Съжалявам ако вече някой е писал подобна тема, но въпреки двумесечното ми ровене и ходене по майстори не намерих проблема! Февруари купих БМВ е60 530i 231к.с., 2003, та проблема е следния:
КОЛАТА ГАСНЕ! НА 10тия километър откакто е купена оборотите започнаха да играят и после колата гасне. На следващият ден с пътна помощ до Бургас ( защото реши да си забрави имобилайзера и не запали след поредното гаснене) и сменихме релето на генератора. Проблема продължи...
Направих и още няколко ремонта след това!
Изключваме следните варианти за проблем :
- реле на генератора
-картерна вентилация с всичките и маркучи, филтри и меки връзки - НЕ СМУЧЕ ВЪЗДУХ
- бензиновата помпа работи добре ( КОЛАТА Я КАРАМ САМО НА БЕНЗИН)
- смених свещи и ланбда сондата след катализатора.
- в Найси кар възтановяване на ел. Блок на двигателя... Като тук ще се възползвам да направя анти реклама, защото компютъра не беше затворен изобщо и са ми отрязали изцяло компютъра на газта като аз специално им наблегнах, че тази кола НЕ Я КАРАМ НА ГАЗ И ИЗОБЩО СЛЕД СМЯНАТА НА РЕЛЕТО ГАЗТА НЕ Е ВКЛЮЧВАНА. Умишлено и не ми е затворен капака на компютъра и е влизало вода. Окей, но и това оправих.
.... За жалост след поредния ремонт, това си остава ГАСНЕЩОТО БМВ.
Ето какво съм забелязала и мога да дам като насока :
- Колата има проблем с тока според мен
- на диагностика колата е префектна при всички майстори дори и на живи данни (освен това с ел. Блок в найси кар)
- газта както споменах тотално я изключвам като вариант.
- гасне предимно когато е загряла (смених и разширителен съд)
- единственият чек, който се включва е на АВS, но това е лентов кабел макар и да имаше период, в който в момента на светването му и колата гаснеше ( под гаснене имам предвид доооста разновидности на гаснене) казаха ми, че след като е автоматик може и от датчика на АБСа са гасне.?
- когато светне чека на двигателя ПОНЯКОГА на колата и играят оборотите само между 1000-1500 с един дразнещ звук от двигателя. Като изтине се оправя АКО РЕШИ.
- Гасне на светофари на N или D. Понякога се оправя от самосебе си, понякога паля по 20 пъти.
- гасне на магистралата ( предимно оборотите играят и да речем, че само веднъж ми се наложи да отбия и спра нацяло.
- може да седя 20 минути на P и изведнъж гасне.
- НЕ ЗАПИСВА ГРЕШКИ!!! На какви ли не диагностики.
.... За жалост вчера я взех от поредния 300-400 левов ремонт, при който момчето я е карало 4 дни след моите подробни инструкции как какво и защо и КОЛАТА 4 ДНИ НЕ Е ОГАСНАЛА. Смени и свещите... Тръгвам аз от Асеновград и влизам в Пловдив, на 1 светофар изгасва. :D... Той ми затвори камплютъра и да речем, че когато е сухо колата се държеше ПРИЛИЧНО, нооо снощи като заваля и на всеки 10 метра си правеше номерата.
Искрено се надявам да можете да ми помогнете. Благодаря!

30 Апр 2020, 10:44
Профил
Модератор
Аватар

Мнение Re: ГАСНЕЩО БМВ Е60 530i, 231к.с
Датчик разпределителрн или колянов вал. Възможно е да не ги записва, особено ако датчика работи частично или в зависимост от температурата.

Изображение

03 Май 2020, 16:09
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 2 мнения ]