Дата и час: 21 Юни 2018, 08:10

Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Маслена помпа? 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение Маслена помпа?
Здравейте колеги струва ми се ,че имам проблем с веригата на маслената помпа тъй като имам едно тракане като мине синия сектор.След като колата загрее напълно този шум спира и ,не се чува.Ето това е въпросния клип на,които се чува този шум http://vbox7.com/play:1316056f32.Сменил съм ролките обтегача и ваносите,но този шум продължава да си го има.Колата няма проблем с паленето или вървенето.Намерих клип с същия шум като моя и там по коментарите разбрах,че маслената помпа издавала някакъв резонанс или самата верига е хлабава и от там идва самия шум.Не са святкали никакви лампи на маслото или др.

https://www.youtube.com/watch?v=NbsGWhNGi2Q ето това е шумът на този другия.Там се споменава за маслена помпа дали може да е от веригата на маслената помпа.Доколкото разбрах,не е бил чак толкова проблем да се кара така,но този шум ме дразни. Писах и в другия форум ,но като гледам там няма никаква активност...Повечето ревът после като се реши проблема,че никои,не казва от къде идва,а в крайна сметка никои от този форум,не иска да помогне,а уж е затова..

05 Апр 2016, 20:21
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Мнение Re: Маслена помпа?
защо не провериш дали наистина веригата ти не е хлабава?

Изображение

05 Апр 2016, 22:10
Профил WWW
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Що не свалиш картера и да видиш вместо да гадаем тука? Играчка е и ще се изцапаш, но поне е лесно... И не съм сигурен дали проблема беше само във веригата или износваше и зъбчатката на помпата...

ПС: В картера нали имаше една ламарина да не се плиска много маслото? Принципно и тя може да резонира и дрънчи ако е сваляна по някакъв случай и някой е забравил за затегне 4-те болта дето я държат на мястото ѝ...

Изображение

05 Апр 2016, 22:19
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Да ще го проверя наистина.Като дойде време за смяна на маслото ще накарам майстора да я провери тази верига.А ако наистина е хлабава възможно ли е от там да издава тоя шум?

06 Апр 2016, 05:36
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 11 мнения ]