Дата и час: 19 Мар 2019, 10:37

Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 9 мнения ] 
Проблем с палене на 525tds - РЕШЕН 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение Проблем с палене на 525tds - РЕШЕН
Здравейте колеги ! Извинявам се първо,че отново пускам нова тема , но не намерих подобен проблем като моя ...
Значи от 5-6 дена ми прави чалъми сутрин с първото палене за деня. Подгрявам няколко пъти след което давам на контакт и стартера върти, та ще падне мотора,а палене няма .... Става въпрос за 525tds E34 .. 94г .... проверих свещите с кабел от акумолатора , всичките работят .... релето си цъка след като изгасне лапмата на подгрева,смених горивните маркучи,изчистих резервоара, помпата не съм сигурен дали работи , но и да не работи с 3-4 завъртания мисля ще запали ... нов горивен филтър , сложих и клапан ,да не връща нафтата .... и пак палене няма .... мотора е отварян преди месец и нещо и в сервиза казаха,че всичко е 6 ... тогава сменихме гарнитура глава,шлайф, ревизия на главата + нови клапани ..... тоест компресията също би трябвало да е окей .... пускам и я паля на скорост точно на 2рия метър, мотора работи 5секунди,гася го и след тва пали на четвърт ..... просто като престои повече от 7-8 часа няма палене .... та ще съм благодарен,ако дадете някакви идеи .
Поздрави !

18 Дек 2012, 05:05
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Мнение Re: Идея ?
правена ли е диагностика за да не са изгоряли някой от датчиците по мотора?

Изображение

18 Дек 2012, 11:26
Профил WWW
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Не съм и правил въпросната диагностика ... Възможно ли е от някой датчик да излезе ? Също така , веднъж като я запаля проблема изчезва, дали ще успеят да намерят проблема ? То има и вариант в който да им оставя колата,вечерта да пренощува при тях и на сутринта да си бият главите ... ама да попитам аз :D

18 Дек 2012, 14:11
Профил
Модератор
Аватар

Ако на скорост запалва нормално и работи равномерно-Евентуално датчик колянов вал може да е.

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

18 Дек 2012, 15:21
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Паля я на скорост и си работи както преди мотора ..... на 650 оборота някъде и си ги държи стабилни. Поразрових се в интернет и стигнах до извода,че тдс няма датчик колянов вал :D

18 Дек 2012, 15:28
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Taкаааа , след като измерихме и компресията се оказа че всичко е наред ...... та се хванах лично аз в гаражчето , смъкнах колекторите и всяка една свещ проверих ..... та от 6 броя - 4 изгорели .... смених ги , сглобих я и тая сутрин на четвърт с едно подгряване :P Проблема е решен !

23 Дек 2012, 16:05
Профил
Модератор
Аватар

Оld_Evil написа:
Здравейте колеги ! ... Става въпрос за 525тдс е34 .. 94г .... проверих свещите с кабел от акумолатора , всичките работят .... релето си цъка след като изгасне лапмата на подгрева,смених горивните маркучи,изчистих резервоара, помпата не съм сигурен дали работи , но и да не работи с 3-4 завъртания мисля ще запали ... нов горивен филтър , сложих и клапан ,да не връща нафтата .... и пак палене няма .... мотора е отварян преди месец и нещо и в сервиза казаха,че всичко е 6 ... тогава сменихме гарнитура глава,шлайф, ревизия на главата + нови клапани ..... !

А това в първия пост заблуда ли беше или ?

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

23 Дек 2012, 18:11
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Kaто казах "проверих" незначи ,че лично съм го направил , мисля няма смисъл да обеснявам кой е,какъв е и т.н. , просто не е направил проверка както трябва и съответно ми създаде повече главоболия, но важното е,че проблема изчезна.

23 Дек 2012, 19:31
Профил
Модератор
Аватар

Важното е, че си оправил колата. Браво :)

23 Дек 2012, 23:20
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 9 мнения ]