Дата и час: 20 Ное 2018, 19:50

Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Спукано казанче на е34 tds 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение Re: Спукано казанче на е34 тдс
Хммм , благодаря колега ! Дано някой човечец се смели и сподели как да оправим проблема ....

06 Ное 2012, 18:11
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Здравейте аз също имах подобен проблем със стария ми радиатор който се разлепи и почмна да си тече антифриза почти свободно, след като смених радиатора и капачката понеже на мойта кола казанчето и радиатора са едно цяло ми се реши проблема. Относно обезвъздушаването аз го правя по следния начин:
На студен двигател отварям капачката и малкото пластмасово винтче до капачката и почвам да наливам аптифриз докато се напълни до горе и спре да поема съответно преди това съм си отворил клапаните на парното.
След което затварям всичко и паля колата оставям я да поработи докато не загрее след това я оставям да си стои така до следващия ден. На сутринта на студено отварям капачката доливам колкото има нужда даже и малко отгоре и затварям. Ползвам си колата и на другата сутрин само контролно проверявам дали няма да има нужда от още едно доливане, но ако се наложи е някакви си 100-на гр. Успех колега. :)

09 Ное 2012, 09:01
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Kъде се намира това малко винтче ? Понеже някак си немога да те разбера , на мен казанчето(разширителния съд) е точно посредата на предното стъкло и до колкото си спомням като го сменях винтче не видях :dontknow: Да не би да говориш за радиатора ? Също така къде се намират тия клапи, да ги видя и моите на какво дереже са. :smilesmoky:

09 Ное 2012, 15:44
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Ами при мен казанчето е на самия радиатор понеже ми е бензинов двигателя и винтчето ми е на радиатора отгоре за кръстата отверта изглежда пластмасово, а за клапите имам предвид тези на таблото врътки с които пускаш парното за да може да са ти отворени тръбите към вътрешните радиатори.

09 Ное 2012, 21:40
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Изчетох половината форум и разбрах само едно за тдс-а .... сам се обезвъздушава , но трябва да му се помогне мъничко в началото , но тва за парното никъде и нищо не намерих .... единствено четох за ел. клапите ...... маркучите на парното които влизат навътре към купето са топли , а парно няма ? :dontknow:

09 Ное 2012, 21:45
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Съжалявам много колега, което знам споделих дано да се намери друг по компетентен и да може да си я оправиш по скоро. :(

09 Ное 2012, 21:47
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Няма ядове , то е ясно на къде отиват нещата ... пак ще има ходене по майстори и сервизи .... Надявам се поне това да е последната ми визита за тази година ....

09 Ное 2012, 21:52
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Оld_Evil написа:
Изчетох половината форум и разбрах само едно за тдс-а .... сам се обезвъздушава , но трябва да му се помогне мъничко в началото , но тва за парното никъде и нищо не намерих .... единствено четох за ел. клапите ...... маркучите на парното които влизат навътре към купето са топли , а парно няма ? :dontknow:

Виж клапите бачкат ли, на тва 'винтче- му се вика пробка, и аз го ям същия, ама на бензин, виж термостат, виско ,водна помпа да не е зацепена, свали я да я видиш дали върти,ако е пластмасова да не се е счупила и радиатор друг, ако е спукан, на тдс баш как се обезвъздушава не знам, предполагам е като на всички 34-ки - трудно :laughing7:
Системата събира 10л почти, наливай антифриз и вода 4 към 6 някъде ...
Ако е глава, ще надува маркучи ... това трябва да е крайното ти действие...
Ако загрява, значи смуче въздух от някъде и прави въздушна възглавница, тогава няма да побереш 10л ...
Ако много ти се занимава, свали и радиатора на парното, макар че е к.р голям ...
Гледай радатора да е за климатик дълбок и за тдс тря е голям....
Друго за момента не се сещам.... успех :D

Много като тебе вече плакаха ...

Ако ти не беше дошъл при мен, аз щях да дойда при теб!
- Защо?
- Поради самата причина!

27 Ное 2012, 22:36
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Значи източих водата , налях антифриз и парното си дойде след 20тина км ... сега духа от всяка една дупка каквото му кажа :D Мноооого съм доволен , явно проблема не е бил в ел. клапите ... :smilesmoky:

01 Дек 2012, 23:55
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2