Дата и час: 26 Май 2018, 15:53

Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 11 мнения ] 
ПОМОЩ ... 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение ПОМОЩ ...
Добър вечер банда, от днес вече съм един от вас .... за което се радвах точно няколко часа ... мисълта ми е такава,че днес закупих една 525 тдс е 34 комби ..... студена запали от раз , работеше на място както трябва ,общо взето всичко беше 6 .... гасихме , палихме мотора отново и никакви забележки ... докато не реших да се поразходя с колата след като я прехвърлихме ....... започна да грее,да хвърля води , да губи мощност незнайно защо ..... като угасне няма палене ... само бутането му е майката ..... направо съм се отчаял от живота :D Колата не е карана повече от година , от какво може да се получат тези мизерийки , все ме накланя на мисълта,за духната гарнитура или спукана глава , но защо 4 часа преди това , при самия оглед не хвърли водите ? Помагайте ,че не знам вече какво да мисля, то е ясно,че ще се ходи по сервизите, но просто да имам някаква представа и как да се подготвя психически :D Благодаря предварително !
Поздрави от Русе !

15 Окт 2012, 20:21
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Мнение Re: ПОМОЩ ...
От дългия престой може да се е запушило к'во ли не по системата- ей ти причина да грее и да ражда.
Губенето на мощност и трудното палене успешно могат също да са заради дългия престой- в системата не трябва да имаш въздух, а като стои колата има какво да се спече.
Търси свестен майстор за тая печка, но не само някой дето разбира от дизели, а и от БМВ-та да разбира.

Дано си я взел на цената на старо желязо- аз кола дето е седяла толкова време дори не бих доближил. Дългият престой само създава грижи после...

Изображение

15 Окт 2012, 20:34
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

дойде ми на кяр , за това я взех , инак бягах до сега от дизели .... да ти кажа честно друго си е като седнеш в големия шлеп 143hp. ... но доста проблеми изникнаха .... настъпвам я до ламарината на 2ра ... прави ми 30 и се спъва , задържа ... и изведнъж се цепи и отлита ..... хвърлянето на водите, тайно се надявам да е от термостата ... да не отваря големия кръг .... ама докато не погледне някой който разбира .... четох доста из форума , тва за паленето при топъл двигател , едни казват от помпата,други казват от веригата ..... ако се насоча към 1вото твърдение, има логика колата да няма мощност,ако помпата не е зацепена правилно или ддз ..... да не и стига горивото .... иначе съм съгласен с теб ... възможно е и нещо да е затлачено .... дай по конкретни възможности за проблеми (y)

15 Окт 2012, 20:41
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Аз точно конкретни идеи НЕ мога да давам, друг да помага с идеи...

1: Не понасям дизели. Меко казано... Направо си ги мразя печките.
2: Нямам БМВ...

Изображение

15 Окт 2012, 20:57
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

ясно :D Все пак благодаря за вниманието !

15 Окт 2012, 21:12
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Моят съвет към теб, колега е да потърсиш Е34 групата в Русе и те да те насочат към вътрешен човек дето да погледне колата. Русенската Е34 група е много сериозна и от много големи и точни хора. Въобще не ги подценявай като потенциал за помощ по отношение на Е34 :)

15 Окт 2012, 21:24
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

както казах , до днес не бях фен на бмв ... трудно ще ми бъде да намеря пичовете ,за да обменим някаква информация и прочие , ако имаш възможност , остави някаква връзка с тия момчета.Благодаря !

15 Окт 2012, 21:49
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

А, какво ще кажеш да дойда до Русе, да взема колата, да отида да я оправя за моя сметка, да ти я върна и да те почерпя, че си станал фен на БМВ от вчера?

Ти за google да си чувал?

Ще ги потърсиш, ще ги намериш, ще се представиш, ще си спечелиш доверие, ще поискаш помощ, ще получиш мнооооого повече от това...

Ако не ти харесва схемата, то всеки сервиз ти е вариант, както и НАДИН, разбира се ;)

15 Окт 2012, 22:48
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Пич само недей да ми се дървиш , попитах те съвсем нормално .... от къде да ги знам кви са тия момчета , що са и т.н ? Като не искаш или неможеш да ми кажеш , по-добре кажи "незнам" .... от колкото да се правим на умници ....

16 Окт 2012, 15:17
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Само за информация да кажа , че се оказа духнала гарнитура, крива глава (шлайф 1мм , което е изключително много - поне така ми казаха ) , нова водна помпа и клапани ... ) С ремонта 600лв ....

02 Ное 2012, 09:22
Профил
Модератор
Аватар

Браво - така се прави - споделяш какво е било, както и цената на ремонта :)

Заключвам.

02 Ное 2012, 11:28
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Темата е заключена, не можете да променяте мнения.   [ 11 мнения ]