Дата и час: 10 Дек 2018, 18:07

Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Нестабилни обороти - играят на празен ход 
Автор Съобщение
BMW Шпионин
BMW Шпионин

Мнение Нестабилни обороти - играят на празен ход
Здравейте колеги !!! Понеже има доста теми за нестабилни обороти реших да споделя за моя проблем преди време .И как реших аз проблема . Оборотите ми играеха на свободен ход и гаснеше колата .Мотора е m52b25tu. Смених - клапан картерни газове , ламда сонди предни ,датчици колянов разпределителен вал детонационен датчик ,термост с темперетурен датчик ,дибитомер ,свещи ,бобини ,мембрана на дисаклапа ,стъпково моторче ,чистих дросела . Гарнитура на всмукателните колектори може и да пропускам нещо.И пак играеха . Даваше ми грешки на всички цилиндри - неправилно изгаряне и какво ли още не. Бях се отказал вече да права каквото и да е . Един ден разгледах дросела и видях една малка видичка с боя на него която реголира лувта . И видях че пластината която се опира в нея имаше 2 мм луфт и не се допираше . Навих я леко и обрах луфта - боротите заспаха как ли не се мъчих да ги заиграя но не : стоят си стабилни и така вече 2 години . Ходих на 100 диагностики дросела са го чистили в поне 5 сервиза и никой не забеляза че има луфт . Даже се стигна до диагноза забила карта на компютъра. И така . Дано съм бил полезен на някой с този пост.

29 Ное 2018, 12:04
Профил
Модератор
Аватар

Мнение Re: Нестабилни обороти - играят на празен ход
Браво колега. Похвално за споделянето на опита. Сужалявам, ме е трябвало да смениш толкова неща, докато откриеш причината. Това ще е полезно за всички ни. Ако можеш само да качиш снимка на проблемния детайл, ще сме много признателни.

Изображение

01 Дек 2018, 04:07
Профил
BMW Шпионин
BMW Шпионин

Мнение Re: Нестабилни обороти - играят на празен ход
Ето въпростната вида

Прикачени файлове:
20181202_095437.jpg
20181202_095437.jpg [ 245.13 KiB | Прегледано 11 пъти ]
02 Дек 2018, 09:56
Профил