Дата и час: 16 Юни 2019, 18:45

Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
въпрос за датчика на диференциала е30 
Автор Съобщение
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

Мнение въпрос за датчика на диференциала е30
е30 троен стоп 89г
буксата та барабар с кабелчето ми липсва ... сменях заден мост и не знам какво и се е случило , но я няма! Гледах на подемник половин час да видя дали някаде не е прещипана или скъсана но не намерих помен от нея .
Ако някой ми обясни подробно от каде излиза и минава кабелчето ще съм много благодарен , а ако приложите и снимков матРял :confetti:
поздрави

15 Дек 2010, 11:50
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Мнение Re: въпрос за датчика на диференциала е30
mitrax написа:
е30 троен стоп 89г
буксата та барабар с кабелчето ми липсва ... сменях заден мост и не знам какво и се е случило , но я няма! Гледах на подемник половин час да видя дали някаде не е прещипана или скъсана но не намерих помен от нея .
Ако някой ми обясни подробно от каде излиза и минава кабелчето ще съм много благодарен , а ако приложите и снимков матРял :confetti:
поздрави

Поне някаква част от кабела намери ли? По принцип идва от таблото, но по такива места минава, дето си е мамата си трака. Най-добрият вариант, според мен - намираш остатъка от кабела, взимаш си друг втора ръка и си ги снаждаш ;)

Изображение

15 Дек 2010, 14:08
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

аз част ако намеря лесно .. някаде около моста се е изгубил кабела , преди да сменя моста си имах закачена буксата на диф-а и всичко ОК . Монтирах си мост с нови тампони и дискови спирачки и не откривам каЙбелчето. От каде излиза от купето тоя кабел ? намерих еднин сноп който излиза и се мушка над резервуара , за помпата и поплавака трябва да е .. да не би там някаде да се е наврял и тоя кабел за дифа :dontknow:

15 Дек 2010, 15:58
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

mitrax написа:
аз част ако намеря лесно .. някаде около моста се е изгубил кабела , преди да сменя моста си имах закачена буксата на диф-а и всичко ОК . Монтирах си мост с нови тампони и дискови спирачки и не откривам каЙбелчето. От каде излиза от купето тоя кабел ? намерих еднин сноп който излиза и се мушка над резервуара , за помпата и поплавака трябва да е .. да не би там някаде да се е наврял и тоя кабел за дифа :dontknow:

Баш...поне при мен си излиза цял сноп и един от кабелите е за дифа ;) Вие разкачихте ли го тоя кабел преди да махате моста, че съм чувал за всякакви чудеса от храброст правени от "видни" дрифтъри :smilehappily:

Изображение

15 Дек 2010, 17:45
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст

много е възможно да не сме го разкачили :crazy: без канал или подемник го свалях , голяма борба беше с тампоните не искаше да пане моста .. та тва кабелче нищо чудно да съм го пренебрегнал .

16 Дек 2010, 12:02
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

mitrax написа:
много е възможно да не сме го разкачили :crazy: без канал или подемник го свалях , голяма борба беше с тампоните не искаше да пане моста .. та тва кабелче нищо чудно да съм го пренебрегнал .

Малееее...е, бива ли така без канал, бе :laughing7: И аз едно време мислех, че се сваля лесно, ама разбрах, че не е :laughing7: Но ако не се вижда да виси откъснат кабел отникъде и си го скъсал вътре в снопа с кабели...направо я карай на майстор, щото тва да ти кажа честно не знам как ще го оголиш. Трябва да слезна в канала погледна на мойта как, за да мога да ти дам някакъв смислен отговор, защото така ще е само предположение!

Изображение

16 Дек 2010, 15:16
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 6 мнения ]