Дата и час: 20 Апр 2019, 20:15

Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
До Виена и още по-назад - демек - Будапеща...! 
Автор Съобщение
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Мнение До Виена и още по-назад - демек - Будапеща...!
старичко ,ма да си го постнем да си го не забраим...

Базов лагер-Будапеща! Обичам го тоя град. Щедър е , цветен, шарен....сичко! Сградите изобщо не са му по-лоши от на Виена - само не са боядисани добре всички и са позанемарени през комунизма, но тия ше ги оправят. Унгарките...! Ебаси кобилките! Мноо здрава плът.Ходят полуголи в студа, наденали са некви чораплета, къси сетрета и се цицорят. През 80те леко бехме незапознати ,че има СПИН и "гумени уплътнения" ,та малко на страх зимах секи ъгъл по центъра да не изскочи некой синковец там, ма нема драма. Ми тогаа бехме свободни души-кво да напраа...!?!? :) Море, гларусиране и заздравяване на международните отношения в братските социалистически страни. Всичко е красиво!

Изображение
Мостовете , двореца, парламента, Ваци , Ракоци, парка с Анонимус....всичко! Пазят си старините, вечер осветлението е като за Видин,Монтана и Враца-само за един мост.

Изображение

Цените са поносими, хората са приятни. Магистралата им е около 10 пъти по-хубава от на австрийските цигани. Та кат казах цигани...! Трети опит за харесване на Виена- и третият неуспешен! Първият път една овца ме плю по колата и щех да я заколя, после неква крава ми викаше в хотела ,че "съм беден от България" и нема да ми дава талонче за паркиране пред хотела, "щото немало да ме дигнат ,че съм бил от бедна държава". Са некъв глупак, родственик на Хитлер с едно баниче ми свирка ,че карам бавно,а аз просто гледах табелите ,за да се ориентирам къде съм, най-културно му дигнах ръка да се извиня и дръпнах напред и на светофара след 10м го гледам как ме храни...! На "австрийски" ме храни...! Ма кво искаш ти бе!?!? Нема да смееш да свирнеш на некоя сълайнарник ,но като ми виде номера и реши ,че може!?!? Още ли псуваш!?!? Е маматидебапроста-австроунгарска недоклатена!!! Минах на врачански - псувах го 4 светофара и оня врека вътре и се ежи ,жена ми кръв и покапа от бузите от червенина и срам....! И чак па и прозорец сваля викам му :-Слези ,бе! Слези ,да ти ева майката виенска да ти наврем виенския вурст у задника мръсен! И понеже вече се бех прежалил ,че ще ме заключат на едно място ми се виде ,че отвара и отворих вратата ,тоя па си вади некви бележници и ми записва номера..! ЗАпиши се у Орландовци за място ,мама ти мръсна...! Лайнар скапан. От тоя ден всеки тъп австриец ,с австрийска регистрация - независимо дали се прибира от "родна" Австрия за рамазана или е перач на червени пари в Грац ще получава подобаващо отношение от мен ,където ги вида!!! Обиколил съм Европа , Азия бех е такова отношение нагло никъде не съм видял...! Не ме интересува заради циганите ли е ,заради комунистите ли ,дето се изнесоха там ,но щом те така - и аз така!!!А и самият град не ми хареса толкова и бързо,бързо покрай Пандорфа си се върнах у Пеща. Какво облекчение.

Изображение

Вече жените са по-красиви от кравите и то с много, красотата е супер, чуствам се като у дома си. Греяно вино с портокали на площада, печени кестени , много емоция. Времето беше с нас, малко не им разбирам подпирането на бъчви и пиене и пушене на крак, ма намерих единствените две ниски бъчви за сядане и си изкарах екстра.

Изображение

Изображение

Цигарите са по-евтини има и кафенета ,дет се пуши, на Буда се снимахме с ястреб и орел, налапахме се с марципани и в Свети Ищван послушахме концерт за орган и разни други стррунни, духови и прочие инструменти....!

Изображение

Ищван им е техния Аспарух ,ма е закъснел с около 400г след нашия ,та сме им батковци. Дунава е страхотен, гледките са зашеметяващи, особено нощем....!

Изображение

Изображение

На връщане - по полята е пълно със сърни. Има фазани ,чапли, глигани, глухари и страшно много сърни...! Тва ако е тука тия наште мангали ше са ги изяли за месец, а Първанката да е отстрелял ,квото е останало. В мига, в който минахме границата със Сърбия и свършиха и сърните , и глухарите , и ястребите...! Горките сърбалаци са си бая зле. Мизерия е там...! Реших за първи път да се отбия в Белград. Минавал съм през него транзит около 50-60 пъти ,ма никога не бех спирал. Ми - гадно е...! Сивичко такова, поломеничко. Не стаат. Иначе си личи ,че си в славянска страна - жените убави! Пихме хубаво кафе, видях как са заебали две уцелени от ебати големите бомби стради точно срещу американското посолство и си бихме камшика...! На границата пумиярите-митничари си просят цигари, папане, квот дадеш...!! Нещастна история - въртеха ни час и повече да висиме. Меняли се...! Ви менат у Гостивар, ви менат...!
Та в общи линии се разходих приятно ,нарадвах се на любимата ми Будапеща ,нащраках и си додох....!!!

Изображение

Продавам части за Е30...

05 Юни 2012, 19:48
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Мнение Re: До Виена и още по-назад - демек - Будапеща...!
Чуден разказ и снимки!

Изображение

05 Юни 2012, 21:06
Профил WWW
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Скиса още от повера му чета историите със снимки - любими са ми. Обясненията със снимките са уникални :smilepray:

05 Юни 2012, 21:07
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

за съжаление вече все по-трудно ми се отдава да съумея да се изнеса некъде, да ми стане кеф, да ми дойде музата и да нащракам и да напиша...! то и излизания нема вече...! а и нещо ми се е позагубил ищяха да пиша. то на човек му идва като му е наред, като му е гот и като му е широко около врата- не като мисли за тока ,водата и бензина...! въпреки ,че съм писал и в лоши моменти ,но определено ми идва от вътре като се кефя я на Алпи, я на море, я на нещо хубаво...! иначе нема палър. :dontknow:

Продавам части за Е30...

08 Юни 2012, 10:42
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

SKISA написа:
нема палър. :dontknow:

Щото не си в палъра :laughing7:

Сериозно, качи снимки от още некви пътувания, да оплакнем окото :D

08 Юни 2012, 10:45
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

outworld написа:
SKISA написа:
нема палър. :dontknow:

Щото не си в палъра :laughing7:

Сериозно, качи снимки от още некви пътувания, да оплакнем окото :D

е ще се повтаряме..! виждали сте ги у палъра : Турция пак.... , До Лейзин-кислорода на Алпите... , Италианската одисея нещо не я виждам.... у фейса я има със сигурност ,ма не мога да дам линк от тука...!
Ма нови неща няма-то и не съм излизал след Унгарската коледа....

Продавам части за Е30...

08 Юни 2012, 10:58
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Ааааа това за турция го бях пропуснал, благодаря за линка. Интересно ти е било там :muhaha:

08 Юни 2012, 13:42
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

outworld написа:
Ааааа това за турция го бях пропуснал, благодаря за линка. Интересно ти е било там :muhaha:

е па ти начи си пропуснал предната Турция-предната година... :muhaha7: па то нема безинтересно.

Продавам части за Е30...

08 Юни 2012, 20:50
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 9 мнения ]