Дата и час: 17 Яну 2018, 19:55

Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Препоръчайте ми рутер! 
Автор Съобщение
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

Мнение Препоръчайте ми рутер!
Здравейте, тъй като ми се развали стария рутер и сега трябва да взема нов, искам да помоля за съдействие относно избора на нов рутер. Стария беше Netgear и съм изключително доволен от него. В момента ползвам временно D-Link и мога да кажа, че е пълен боллук! Важно ми е също рутера да е бял на цвят, защото се намира на стената която е бяла и ако е друг цвят е като кръпка :). Ще съм благодарен за отзиви и мнения!

Изображение

28 Авг 2012, 10:23
Профил WWW
Модератор
Аватар

Мнение Re: Препоръчайте ми рутер!
TP Link N-class рутер, задължително с външна антена!

28 Авг 2012, 10:33
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

tp-link
tl-wr841n е модела към 50 лв струва с 2 антени до 300mbit/s за wi-fi.

28 Авг 2012, 10:51
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

аз също търся рутер, като не държа да е бял ,а да е хубав.
в момента съм с некъф син ,с две антени, линк некво си се казва, ползвам го вече 3г някъде ,ама последно тия от м-тел идваха и казаха ,че се е скапал и нещо забивал, бил се напълнил с незнам си кво и за тва ми бил бавен уайфая.
търся някакъв добър.
предложете модел, ако знаете цената и от къде да го зема!?
мерси.

Продавам части за Е30...

28 Авг 2012, 10:56
Профил
BMW Пристрастен
BMW Пристрастен
Аватар

Аз съм с Buffalo whr-hp-gn с външна антена и съм доволен, вън на другия край на двора имам много добро покритие (рутера е вътре на втория етаж).
Не разбирам, но пича дето ми прокарва интернета, занимава се и с компютри, ми е приятел и каза че е доста добър :dontknow:

28 Авг 2012, 10:59
Профил WWW
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

За Belkin, Аpple някакви отзиви?

Изображение

28 Авг 2012, 11:44
Профил WWW
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

SKISA написа:
аз също търся рутер, като не държа да е бял ,а да е хубав.
в момента съм с некъф син ,с две антени, линк некво си се казва, ползвам го вече 3г някъде ,ама последно тия от м-тел идваха и казаха ,че се е скапал и нещо забивал, бил се напълнил с незнам си кво и за тва ми бил бавен уайфая.
търся някакъв добър.
предложете модел, ако знаете цената и от къде да го зема!?
мерси.

Модела, който съм написал или по-новия 941 ако намериш ще ти свършат работа. През 2 стени се лови на 5/5 сила wi-fi-то. Има ги навсякъде по магазините за техника. tp-link са най-масовата марка за домашни рутери.

28 Авг 2012, 17:04
Профил
Модератор
Аватар

Аз бих казал това LINKSYS WRT54GL,като много е важно да е с Л накрая.С подходящ софт и фирмуеър и настройки просто го слагаш и забравяш къде се намира или ,че имаш рутер който да ти прави мизерий.Безжична връзка от четвърти етаж на блок (рутера е вътре в стаята)на 20 метра от блока си хващам добре.Недостатъка му е че безжична реално не може да поддържа повече от 20 Mbit/s стабилна връзка.Само незнам на критерий цвят и размер да ли ще е удобен.

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

28 Авг 2012, 20:23
Профил
BMW Ентусиаст
BMW Ентусиаст
Аватар

Иво,казах ти за врт54гл, мегалан слагат едно уж ограничение,като смениш фирмуера няма проблем,нали и аз съм в нас на мегалан от мтел ...
Бял ... и аз съм за тп линка,здрави са, но врт54гл го имам 7ма година ...

Много като тебе вече плакаха ...

Ако ти не беше дошъл при мен, аз щях да дойда при теб!
- Защо?
- Поради самата причина!

28 Авг 2012, 20:43
Профил
BMW Маниак
BMW Маниак
Аватар

mstef написа:
А защо изобщо реши, че рутера ти е проблема? Разбира се може да е там дефекта, но има купища причини поради които да псуваш, особено ако връзката е през Wi-Fi...

Защото това е втория рутер от същият модел и марка. Първият правеше същите проблеми и го смениха гаранционно. Идваха тесните специалисти от интернет доставчика и проследявайки пинга между рутера и компютъра има постоянни прекъсвания. Сега съм с TP LINK и няма тези проблеми. Искам нов рутер, поради причината, че този в момента е на около 2 години.

Изображение

14 Мар 2016, 14:43
Профил WWW
Модератор
Аватар

Вземи си TP-Link 841/941 - евтини са, с по две външни антени, и за парите си са екстра.

14 Мар 2016, 15:19
Профил
BMW Любител
BMW Любител
Аватар

Zagy написа:
Вземи си TP-Link 841/941 - евтини са, с по две външни антени, и за парите си са екстра.

Тея са хубави, но задължително трябва да са с D накрая- то е за сменяеми антени което си е полезна екстра винаги... Съседа на село с един 941ND и изнесена на високо антена покрива сигурно радиус от 500-600м....

Трябва да се обмисли и друго- ако имаш устройства поддържащи 802.11ac (общо взето 95% от лаптопите/телефоните последните 2г.) е хубаво да се купи рутер работещ на 802.11ac. Днес всеки има N-рутер щото доставчика раздава такива и 2,4гхц диапазона е пренаселен (аз засичам минимум 40 мрежи около мен), а в 5гхц диапазона е много по-спокойно... А и реално ще имаш 2 безжични мрежи което си е от полза винаги.
Лошото в тая схема е, че 802.11ac рутерите са по-скъпи...

Изображение

14 Мар 2016, 16:32
Профил
Модератор
Аватар

Тъп Линк работи свястно но не и с оригиналния си софт.Аз съм WR 841n като по евтин вариант след разни манипулации и смяна на софта работи повече от година без рестарт и без проблеми като през него в мрежа са ми и телевизорите. И за да има по-добър сигнал има тънкости по регионални настройки.

Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

14 Мар 2016, 20:33
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Отговори на тема   [ 31 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща